DSC6797 2
Ondanks, of wellicht dankzij, de stevig aanwakkerende storm die gisteren de Utrechtse kunstijsbaan teisterde werden er ‘s morgens weer veel persoonlijke records geschaatst. Greetje Oosterlaken, de meteoroloog ter plekke, constateerde ‘dat de wind er gunstig inviel’. Met die constatering moeten we het dan ook maar doen.
Ad Kemp, die de gemiddelde leeftijd van het SVO-gezelschap wederom flink omhoogtrok, schaatste dit jaar al in Enschede, Leeuwarden en Heerenveen, maar kwam juist op zijn thuisbaan tot een nieuw PR op de 500 meter. Met zijn 53.63 wist hij overigens  alleen de allerjongste SVO’ers voor te blijven. Céline van Straalen, een van die jonkies verbeterde zich op drie afstanden, maar was vooral blij met haar 39.61 op de 300 meter.
Mike Houdijk, pupil A, schaatste met 49.68 zijn eerste veertiger op de 500 meter. Hij was daar uiteraard enorm blij mee. Op de 700 meter toonde Mike ook zijn kwaliteit als kunstschaatser. Bij de start maakte hij een niet geheel geplande pirouette, volgens de aanwezige kenners leek deze het meest op een dubbele Rittberger, maar vervolgens snelde hij nog wel naar een nieuw PR in 1.13.82. Helaas hadden de tijdwaarnemers alleen de stopwatch in de hand, want Mike had bij het jurykorps van de kunstschaatsers ongetwijfeld hoge punten gescoord. 
Op 500 meter wordt de strijd tussen Niels Ott en Cas van Deuren steeds spannender. Beide mannen schaatsten wederom een PR, Niels kwam tot 45.67 en Cas finishte met 46.05 kort achter zijn plaatsgenoot. Laatstgenoemde verbeterde zich op de 1000 meter tot 1.38.32. Ook Tinka van Leeuwen had duidelijk haar dag. De B-junior schaatste PR’s op beide sprintafstanden (51.59 en 1.48.74).
Naast genoemde schaatsers waren er ook PR’s voor Onne van Miltenburg, Fleur Visser en Anne Murk. Sem van Beek miste op de 500 meter waarschijnlijk een nieuwe toptijd, omdat hij door zijn tegenstander onderuit werd geschaatst. De re-skate eindigde na 50.50. Op de 700 meter nam Sem revanche met 1.10.57.


Tot slot een inmiddels saai bericht. Nienke Oosterlaken schaatste op haar tiende 500 meter haar tiende PR op rij. De Hoenkoopse kwam nu tot 55.22. Super, Nienke!
Greetje Oosterlaken toonde zich overigens niet alleen vaardig als de vrouwelijke equivalent van Piet Paulusma, maar liet ook zien dat ze als schaatsstatisticus prima uit de voeten kan. ‘Ergens uit de wind staand’ noteerde ze, op de vooraf geprinte lijsten, alle schaatsrecords van de SVO’ers. Door het nog ontbreken van de officiële tijden zijn alle cijfers in dit artikel dan ook afkomstig van de lijsten van Greetje.  Alle tijden dus nog even onder voorbehoud.

Ik heb een vraag

Ik wil me inschrijven

Helm

Schaatshelmen

Jeugdskaten bij SVO

Kalender

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sponsoren

MYLAPS

mylaps