IMG 20180430 WA0000 2
Het lijkt een beetje de omgekeerde wereld, maar de Nederlandse inlineskaters zien de Europacups als opwarmertje voor het Nederlandse kampioenschap op 10, 11 en 12 mei in het Gelderse Heerde. Het NK wordt, in verband met de wereldkampioenschappen in juli op diezelfde baan, eerder dan anders gehouden. Op dat NK worden de tickets voor het WK verdeeld. Gevolg is ook dat de Nederlandse rijders niet veel wedstrijden hebben om zich in vorm te rijden, en worden daarom door een aantal van hen de Europacups hiervoor gebruikt. 
Met name Tom van Vliet kan als eerstejaars senior terugkijken op een nuttig weekend in het Duitse Gross Gerau. Op de snelle baan, waar afgelopen weekend liefst 3 wereldrecords sneuvelden, reed hij een aantal prima tijden. In een veld met verschillende Olympia-gangers als Bart Swings, Felix Rhijnen en Stefan Due Schmidt, en tussen wereldtoppers als Daniel Niero en Diogo Marreiros miste hij slechts op een haar na de A-finale van de puntenkoers. In de B-finale die volgde liet hij zich goed zien en kwam als eerste over de streep in een puike tijd van 6.59.99. 
Raphael Boef startte bij de zogenaamde Youth-klasse, wat we in Nederland kennen als Junioren-B. Hij begon het toernooi voortvarend door zich met een knappe tijd van 4.20.25 te plaatsen voor de A-finale. In die A-finale verspeelde hij echter al in de eerste ronde een goed klassement door een valpartij, waardoor hij voor de afsluitende afvalkoers werd veroordeeld tot de B-finale. Ondanks een zeer pijnlijke knie wist hij deze wedstrijd op een zevende plaats af te sluiten.In het eindklassement eindigden zowel Tom als Raphael in de middenmoot, maar met deze snelle tijden in de benen hebben ze beiden een goede stap gezet richting het NK.

Ik heb een vraag

Ik wil me inschrijven

Skate4 2018

Flyer Skate4 2018

Jumbo Blankestijn Cup 2018

Jumbo Blankestijn Cup 2018

Promo jeugdschaatsen

Kalender

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sponsoren

MYLAPS

mylaps