IMG 20190406 WA0003 1 copy
Liefst 218 landelijke rijders stonden afgelopen zaterdag aan de start bij de seizoensopening op de overdekte skeelerpiste van Heerenveen. Met negen rijders leverde de SVO een flinke afvaardiging.
Bij de jeugd reed Leon Visser de beste uitslag met een knappe zesde plaats op de puntenkoers. Het was een mooie uitschieter, maar niet voldoende om de iets constanter rijdende Asif Muhammed in het klassement voor te blijven. Asif reed naar een achtste plek overall, gevolgd door Leon op plek dertien, en Cas van Deuren op een fraaie zeventiende plek. Niels Ott hield in het landelijke geweld keurig stand op plek tweeëntwintig. Bij de dames reed Anna Murk op de 500 keurig naar de kwartfinales, en pakte daar uiteindelijk de zestiende plek. In het klassement eindigde de Montfoortse op plek twintig.
Na de jeugd was het de beurt aan de senioren. Voor topper Tom van Vliet is het rijden tussen kleppers als Gary Hekman en oud-wereldkampioen aflossing Luc ter Haar inmiddels routine, voor Raphael Boef en Marieke de Kruijff was het landelijk een eerste kennismaking met de echte top. Antisprinter Raphael reed een matige 500 meter, maar revancheerde zich op de tien kilometer door een sterke serie te rijden en zich voor zijn eerste A-finale tussen de toppers te plaatsen. Tom hield wel stand in het sprintgeweld en haalde de laatste zestien op de 500 meter.


Marieke de Kruijff, maar ook Demi Benschop haalden op de 500 meter de kwartfinale niet, en eindigde beiden in de middenmoot. In tegenstelling tot de heren hoefden zij vanwege een kleiner deelnemersveld geen serie te rijden op de puntenkoers, en reden ze dus beiden de finale. Daarin hielden ze beiden lang stand, en eindigden op een respectievelijke drieëntwintigste en dertigste plek.
De a-finale bij de heren beloofde vuurwerk, en dat kwam er ook. Een klein groepje met onder andere Luc ter Haar en Jordy van Workum probeerde een ronde te pakken, maar kreeg dat niet cadeau. Gevolg was een bikkelharde koers. Tom reed attent voorin mee, voor Raphael was het vooral overleven. In een extreem snelle finale waarin rondetijden van onder de 16 seconden werden geklokt, finishte Tom als 14e. Raphael eindigde uiteindelijk als 10e junior-A, en als 33e overall. Met deze uitslagen hebben beide heren kwalificatie voor het NK zeker gesteld.
IMG 20190408 WA0000

Ik heb een vraag

Ik wil me inschrijven

JBC 2019

Helm

Schaatshelmen

Promo jeugdschaatsen

Kalender

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sponsoren

MYLAPS

mylaps